Senior adviseur planning en control t.b.v. CIO-oordelen/pre-BIT-onderzoeken
Opdracht ID: 38149
Budget: € 90 tot € 113 p.u.
Geplaatst: 19-12-2024
Reacties: 0
Locatie: Den Haag, België
Laatst gewijzigd: 28-03-2025
Status: Gesloten
Functieomschrijving
Achtergrond
Sinds 2018 heeft de politie zich gecommitteerd aan het geleidelijk toegroeien naar het beleid en de criteria die het Adviescollege ICT toetsing (AcICT) - het voormalige Bureau ICT Toetsing (BIT) - stelt aan grote ICT-projecten binnen de Rijksdienst. Volgens dit beleid dienen projecten met een IV-component groter dan 5 miljoen euro zich aan te melden bij het AcICT voor een BIT-onderzoek.
Voorafgaande toetsing
Voorafgaand aan een aanvraag toetst de politie zelf middels een zogenaamde pre-BIT-toets of het betreffende project voldoet aan de criteria die in het BIT-handboek van de politie worden gesteld. Hiertoe is kennis en ervaring met het toepassen van het toetskader van het AcICT vereist. Deze is momenteel binnen de CIO-office van de politie niet of in onvoldoende mate aanwezig.
Opdracht
Deze opdracht gaat over het uitvoeren van 4 CIO-oordelen / pre-BIT-onderzoeken in 2025 van de BIT-kalender van de politie conform het vastgestelde BIT-handboek.
Training
Daarnaast het trainen van medewerkers van de CIO-Office in de uitvoering van CIO-oordelen, teneinde de opgedane kennis te borgen binnen de Directie IV.
Opleidisngsniveau
o WO
Eisen
o De kandidaat heeft een erkend, volledig, volwaardig en afgerond diploma op WO-niveau, op het gebied van bedrijfskunde, bestuurskunde of informatica.. De kandidaat dient voor het verificatiegesprek het bewijsmiddel te kunnen overleggen. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over het gevraagde diploma beschikt, zal dit leiden tot uitsluiting van de aanvraag
o De kandidaat heeft 5 jaar aantoonbare werkervaring met politieke besluitvormingsprocessen binnen overheidsinstanties met 5.000 + medewerkers. werkzaamheden. blijkt, benoem de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj)
o De kandidaat heeft minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring met het opzetten c.q. de werking van een control-framework. deze eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj)
o De kandidaat heeft in de afgelopen 5 jaar minimaal 8 CIO-oordelen en/of pre-BIT-onderzoeken afgerond. expliciet in het CV bij de werkzaamheden. waar deze ervaring uit blijkt, benoem de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj)
o De kandidaat heeft minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring met het beoordelen van PID's, PSA's en Business Cases. eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj)
Wensen
o De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met het toepassen van een BIT-handboek binnen een overheidsinstantie. Motiveer de rol van de kandidaat, geef in de toelichting aan hoeveel maanden ervaring met bovenstaande is opgedaan en geef een inhoudelijke situatieschets waaruit deze werkervaring blijkt. De toelichting is beknopt, to the point en mag daar waar nodig puntsgewijs. Middels deze toelichting zal de mate van bekwaamheid beoordeeld worden d.m.v. een puntenverdeling. Tevens zal een inhoudelijke verificatie van dit criterium in de interviewfase plaatsvinden. Alleen een verwijzing naar het CV of een algemene motivatie is niet voldoende en zal geen punten genereren. kandidaat heeft geen aantoonbare werkervaring met het toepassen van een BIT-handboek binnen een overheidsinstantie. 5/5= De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met het toepassen van een BIT-handboek binnen een overheidsinstantie