RGBW ledstrips programmeren ESP32 Wled?!
Opdracht ID: 31949
Budget: € 500 tot € 2000
Geplaatst: 28-09-2022
Reacties: 0
Locatie: Noordwijk, België
Laatst gewijzigd: 22-12-2022
Status: Gesloten
Beste Lezer,
Bedankt voor je interesse.
wat zoek ik: iemand die de hardware en het programmeren kan verzorgen voor dit project!
Hier volgt wat het project inhoud:
Wij zijn een start-up bezig met de ontwikkeling van een armatuur met led verlichting (programmeerbare ledstrips).
De USP is dat de elektronica van het armatuur een start / stop led-animatie activeert wanneer de lamp wordt aan/uit geschakeld. Daarbij zijn er nog wat extra features zoals de optie om periodiek een led animatie subtiel door te voeren, kleur functie etc...
De elektronica kan dan als een modulaire set in meerdere armatuurontwerpen worden toegepast!
Om de digitale mogelijkheden goed te benutten hebben we een app nodig (voor iOS en Android). Hiervoor loopt een opdracht op deze site.
Helaas moest onze Elektronica collega onverwacht uit het project stappen, net op het moment dat we de PCB zouden upgraden naar een ESP32 chip, de hele PCB moest eigenlijk opnieuw gemaakt worden maar de start stop functie werkte wel.
Ik zoek iemand die de hardware en het programmeren kan verzorgen voor dit project!
Ik ben bezig geweest met onderzoek en ben Wled (open source) tegen gekomen, dit komt erg in de buurt van wat ik wil qua app en led animaties. Ik vraag me dus af of dit aangepast kan worden naar mijn eisen en wensen.
De ledstrips werken op 24 volt (data lijn volgens mij op 5 volt) en de ESP32 op 3,5 Volt, dus hier zal ook iets op bedacht moet worden. Op de huidige pcb zat een spoel om dit te tekkelen.
Paar details betreft programmering wat de lamp standaard moet doen (dus zonder app):
o De huidige PCB werkt nu met een 0-10V signaal om de lamp te dimmen (en aan /uit te zetten), dit moet zo blijven. Als de lamp niet met een app wordt bediend wordt er altijd gebruik gemaakt van 0-10V om de lamp te bedienen.
o De lamp heeft twee led strips:
1> Programmeerbare led strip DC24V UCS2904 72leds/m (12Pix/m) RGB+W3000K
Deze strip is voor de lichteffecten en warm dimming effect
2>Wit Led Spec-SMD2835-240LEDS 2700K
Dit is voor het functionele licht. In combinatie met de rgbw strip ontstaat er warm dimming!
o Standaard een start-stop animatie (bij het schakelen van het armatuur), de animatie moet dus via de app veranderd kunnen worden.
Met de app moeten dus de extra features gebruikt kunnen worden:
o Start - stop animaties kiezen en verander
o Periodiek een animatie laten afpelen (op tijd), of continue.
o Op muziek reageren
o Kleuren bepalen
o Aan/uit en dimmen
De Wled geeft een aardig beeld qua functionaliteiten wat ik wil, animatie scenario's, muziek, kleuren stellen etc... werk op wifi en dat lijkt prima te werken.
De app moet echt zo simpel mogelijk en gebruiksvriendelijk zijn voor de gebruiker (wifi instellingen is nog wel logisch en te verwachten) . Verschillende lampen moeten zowel draaloos (via de app) als met kabels met elkaar verbonden kunnen worden zodat ze alle hetzelfde beeld geven
Ik hoop dat iemand dit kan en leuk vind om op te pakken.
Ik kan blijkbaar geen bijlagen toevoegen bij de opdracht maar het nog wat documentatie en filmmateriaal.
Alvast bedankt
Kester